Písecké filmové školy se zúčastnily prezentace na veletrhu Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích. Hostem byl i herec Pavel Trávníček, herečka Kamila Janovičová a absolvent školy Daniel Habrda, který s oběma herci spolupracoval už v době studia.

Absolventka FAMO v Písku Lenka Ivančíková získala v říjnu na 51. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana Cenu za nejlepší studentskou animovanou tvorbu se svým absolventským filmem První sníh.

Studentovi Radimovi Grzybkovi se podařil další festivalový úspěch, tentokrát na slovenském festivalu v Liptovském Hrádku - Tatranský kamzík, kde dokument "Já jsem práce" získal Čestné uznání poroty v kategorii dokument - Súčasný spósob života ludí.

18.10. proběhla slavnostní imatrikulace studentů píseckých filmových škol za účasti prof. Juraje Jakubiska a Mgr. Jiřího Mádla.

Písecké filmové školy natáčejí sérii filmů dokumentujících řemeslnou výrobu v kraji. Hlavním cílem tohto projektu je přiblížit řemesla studentům a probudit v nich zájem o ně. Nedostatek řemeslníků pociťujeme snad všichni! Projekt podpořil Jihočeský kraj v rámci programu Filmové pobídky 2019.

Jihočeský kraj přispěl v rámci grantu "Podpora filmových pobídek 2019" na sérii 8 filmů projektu KULTURA JIŽNÍCH ČECH.