Cenu odborné poroty studentských filmů na festivalu Slavonice fest 2018 získalo ROZVERNÉ LÉTO režisérky Michaely Polákové z FAMO v Písku.

Studenti FAMO v Písku zazářili v Karlových Varech a zvítězili!. Štáb snímku „The Fridge“ pod vedením režisérky Barbory Kočičkové získal 
1. místo v prestižní soutěži Nespresso Talents 2018.

Studenti FAMO v Písku zazářili v Karlových Varech. Štáb snímku „The Fridge“ pod vedením režisérky Barbory Kočičkové získal se svým příběhem laděným do vertikálního formátu 1. místo v prestižní soutěži Nespresso Talents 2018, jejíž vyhlášení se uskutečnilo 3. července během 53. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Gratulujeme!

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku získala v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání grant ve Výzvě pro Podporu rozvoje studijního prostředí na VŠ s názvem "Modernizace AV techniky na FAMO v Písku”.

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku získala v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání grant ve Výzvě pro Podporu rozvoje studijního prostředí na VŠ s názvem "Modernizace AV techniky na FAMO v Písku” 

Hlavním záměrem projektu je zvýšení kvality výuky na FAMO a aplikace moderních trendů VŠ výuky. V rámci projektu dojde k modernizaci vybavení odpovídající AV technikou a pořízení informačních zdrojů pro výuku. Projekt je svým předmětem a náplní úzce spojen s projektem - "Propojení teorie a praxe ve filmové tvorbě"), který má za cíl zlepšení uplatnitelnosti absolventů FAMO na trhu práce. 

Projekt "Modernizace AV techniky na FAMO v Písku” je spolufinancován Evropskou unií. 

grantEU

Dnes jsme se loučili se studenty z americké Northern Virginia Community College (USA). Během pobytu zde natočili několik snímků. Tato tradice bude pokračovat i v následujících letech. Američané byli v Písku nadšeni.

NOVA

NOVA2

NOVA3

Do hlavní soutěže karlovarského festivalu se probojoval absolvent FAMO v Písku Adam Sedlák s filmem Domestik.

Do hlavní soutěže karlovarského festivalu se probojoval absolvent FAMO v Písku @Adam Sedlák s filmem Domestik. V roce 2015 obdržel první místo Filmové nadace za nejlepší nerealizovaný scénář právě k tomuto snímku. Za minisérii Semestr byl nominován na Cenu české filmové kritiky v kategoriích objev roku a počin mimo kino.

Na filmu Domestik se podíleli i další absolventi FAMO v Písku:
producent: Jakub Jíra, zvukaři: Jan Šulcek, Jakub Jurásek

https://www.irozhlas.cz/kultura/film/kviff-mff-kv-53-mezinarodni-filmovy-festival-karlovy-vary-program-soutez-filmy_1805291020_haf

 

Adamovi a jeho týmu držíme do Varů palce!

28. 5. 2018 se ve Zlíně konala prezentace projektů studentů píseckých filmových škol. Na základě těchto prezentací se nadační fond Filmtalent Zlín rozhodl udělit našim studentským projektům finanční podporu.

28. 5. 2018 se ve Zlíně konala prezentace projektů studentů píseckých filmových škol. Na základě těchto prezentací se nadační fond Filmtalent Zlín rozhodl udělit našim studentským projektům finanční podporu.

Děkujeme nadačnímu fondu, že má zájem podporovat mladé umělce v jejich tvorbě.

Ke hvězdám
režie Tomáš Stehlík
výše finanční podpory: 100 000 Kč

Sára
režie Ruy Okamura
výše finanční podpory: 90 000 Kč

Pan Balloo
režie Jan Daniel
výše finanční podpory: 70 000 Kč