V Kostele Sv. Trojice v Písku se konaly již po desáté slavnostní promoce absolventů bakalářského a magisterského studia. Rektor školy tradičně udělil Cenu rektora čtyřem studentům. Adventní čas zpestřili hudebním vystoupením Radek Rejšek (varhany) a Kateřina Pavlíková (saxofon). Fotografie dále v článku.

promoce bc2017

promoce mag2017

Dnes jsme se konečně společně všichni vyfotili a výsledek najdete v článku.

spolecna2017

Na píseckých filmových školách proběhla prezentace rychloběžné kamery Phantom. Tuto kameru přivezl absolvent FAMO v Písku, MgA. Martin Dolejš z firmy Migrage, za účasti pedagogů doc. F.A.Brabce a MgA. Martina Benoni.

Rychlobezkamera2

Rychlobezkamera3

Rychlobezkamera4

27.11. navštívil školu mladý nadějný režisér Jiří Mádl, který se v první části workshopu věnoval své tvorbě a ve druhé předával studentům scenáristické zkušenosti ze svých studií v New Yorku. Celý workshop uzavřel problematikou práce s hercem.

 

Madl2

Madl3

Další z řady setkání osobností regionů organizovalo CZECH TOP 100 na půdě píseckých filmových škol. Písecké filmové školy si váží toho, že si tato organizace vybrala netradiční filmařské prostředí.

Student 1. ročníku Jan Lakota se se svým týmem zúčastnil "48 Hour Film Project Praha" - filmařská výzva, během níž měly jednotlivé týmy za 48 hodin natočit a odevzdat krátký film. Tým vyhrál cenu za hlavní roli, scénář, nejlepší využití repliky a hlavní cenu.