Na jubilejním 50. ročníku WorldFest-Houston, který se konal od 21. do 30.4.2017 v americkém státě Texas, získal PLATINUM Remi Award animovaný snímek První sníh režisérky Lenky Ivančíkové v kategorii “Studentský film”.

Studenti Filip Oberfalcer a Aleš Koutenský se zúčastnili v dubnu bratislavského Visegrad Film Forum, kde představili naši školu a své filmy HEREC (režie: F.Oberfalcer) a BENNY - short film (režie: M.Hruška). Diskutovali s publikem o rozdílech filmových škol a studentské tvorby.

 

Aleš Bratislava

V pořadu České televize "Klíč" se dozvíte o studentce FAMO v Písku Kateřině Morozové. Narodila se s vzácným onemocněním, které jí brání v pohybu. Vše ovládá jen ústy. Přesto si troufla studovat střih a nyní ji čeká závěrečná bakalářská zkouška. Pořad naleznete zde.

Studenti píseckých filmových škol dokončili hraný film na motivy básně Psychopompos amerického spisovatele H. P. Lovercrafta.
Zdroj: http://pisecky.denik.cz/kultura_region/studenti-pisecke-filmove-skoly-dokoncili-novy-film-ve-3d-20170412.html
Více informací a fotografie z natáčení naleznete zde.

Dnes proběhla ve škole přednáška, kterou pořádala Asociace animovaného filmu. Týkala se animovaných filmů v ČR ve srovnání se zahraničím, otázky uživení se animací v Čechách a dalších praktických otázek tohoto oboru.

animace2

Rozhovor s rektorem FAMO v Písku, prof. Gabrielem Švejdou, o školství, životě a filmu, v pořadu Českého rozhlasu "Hovory Ivany Denčevové" si můžete poslechnout zde.