MIROSLAV

PATRON ŠKOLY
ČÍST VÍCE
miroslav ondricek sign

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku je soukromou vysokou uměleckou školou s bakalářským a navazujícím magisterským studijním programem. Její jedinečnou předností je individuální přístup pedagogů ke studentům a samostatný tým pedagogů. Jsou v něm renomovaní filmoví a televizní tvůrci, držitelé prestižních cen, členové mezinárodních asociací, Evropské filmové akademie a dalších.

Studijní program Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku poskytuje posluchačům všechny potřebné informace o tvorbě audiovizuálního díla a všech navazujících disciplínách. Již v prvním ročníku bakalářského studia se studenti seznámí díky společným předmětům s celkovou problematikou filmu od námětu až po postprodukci a následnou distribuci. Vedle toho navštěvují tzv. ateliér, ve kterém se věnují zvolenému zaměření. Navazující magisterské studium umožňuje na základě získaných základů filmového řemesla individuální rozvoj v rámci studované profese. Velký důraz je kladen na tvorbu studentských filmů - praktických cvičení, která se natáčejí v každém semestru během celého studia. Tvůrčí svobodu pak studenti mají při natáčení absolventského filmu.

o skoleCÍLEM A POSLÁNÍM STUDIA JE:

• předat profesní vědomosti a kulturní rozhled
  • prohloubit estetické a dramatické cítění
  • připravit pro vlastní uměleckou činnost

PEDAGOGOVÉ

• přicházejí z profesionálního uměleckého života
  • přinášejí do výuky mnoho profesních, tvůrčích, etických a uměleckých impulsů
  • setkávají se se studenty a pracují společně v úzkém profesním i osobním vztahu

UPLATNĚNÍ ABSOLVENTŮ

• ve filmových, televizních, dabingových a rozhlasových studiích
  • v reklamních agenturách
  • ve vzdělávacích institucích a vědeckých pracovištích
  • v kulturních zařízeních

V rámci studia mohou studenti vycestovat na studijní pobyty do zahraničí
prostřednictvím programu Erasmus+ či jiných mezinárodních programů a stáží.

Škola pokračuje v tradici pořádání Mezinárodního festivalu studentských
filmů v Písku, který seznamuje studenty s organizací tohoto projektu a
rozšiřuje především zahraniční kontakty - www.filmfestpisek.cz.

Reportáž ze školy