zivot v piskuHistorie

Na břehu řeky Otavy založili čeští králové v polovině 13. století hrad a město Písek. Díky těžbě zlata i čilému obchodnímu ruchu město rychle vyrostlo a těšilo se přízni panovníků Přemysla Otakara II. , Karla IV. a Václava IV., kteří zde bývali častými hosty. Od 14. století byl Písek centrem rozsáhlého kraje, který se nazýval Prácheňský. V první polovině 15. století hrálo město důležitou úlohu mezi obránci kalicha. Počátek třicetileté války znamenal pro Písek katastrofu. Byl třikrát dobýván a pokaždé dobyt, naposledy 30. září 1620, kdy ho císařští vojáci zcela zničili a obyvatelstvo z velké části zahynulo. Od 19. století město zcela mění svou tvář – vystupuje z hradeb, na předměstích vyrůstají celé ulice nájemních domů, na radnici vítězí čeština, vznikají kulturní instituce a spolky a Písek je nazýván městem škol a studentů i Mekkou houslistů. Stává se též – jako město v moři lesů – vyhledávaným letoviskem a oblíbeným cílem turistů. Historické centrum Písku je nyní vyhlášeno městskou památkovou zónou.

 

zivot v pisku2Kultura

Bohatá kulturní tradice města výrazně ovlivnila i jeho současnost. V městě se konají mezinárodní festivaly - folklorního tance, studentských filmů, mažoretek. Zajíždějí sem přední české divadelní soubory, působí zde Písecký komorní orchestr. V současné době je po rozsáhlé rekonstrukci historická budova sladovny, která se tak stává významným kulturním stánkem města. Kromě expozice věnované ilustraci pro děti se zde nachází stálá výstava díla Radka Pilaře, expozice věnovaná animovanému filmu a nabízí se i prostor pro putovní výstavy osobností českého filmu.

 

Centrum kultury města Písek

Programy kin, divadel, kulturních akcí: www.ckpisek.cz

 

Doprava

Pravidelné linky na trase Praha – Písek – České Budějovice jezdí téměř každou hodinu. Vždy je však lepší si rezervovat jízdenky s předstihem.

Škola je situována 2 minuty chůze od autobusového a 5 minut od vlakového nádraží. Parkování je možné v těsné blízkosti školy.

Vlaková a autobusová doprava:www.idos.cz
Soukromý dopravce:www.studentagency.cz

Ubytování

Škola neposkytuje ubytování. Studentům jsou k dispozici např. tyto ubytovny:
Hotel Pod skalou: http://www.hotelpodskalou.cz/

Další možnosti ubytování:
http://www.pisek.eu/vismo/ou.asp?di_UbytovaciZarizeni_h=1238&p1=1004

Pokud jste nesehnali žádné ubytování, kontaktujte studijní oddělení, které může mít aktuální nabídku privátního bydlení v Písku.