12. 7. 2024
Cena za absolventský film

Na celostátní přehlídce filmové tvorby České vize získal v kategorii Filmy studentů filmových škol cenu "Oceněný film" absolventský bakalářský film NAM režisérky May Nguyen Huyen.

3. 6. 2024
3 ceny na festivalu

Na mezinárodním studentském filmovém festivalu FOFR 2024 získali naši studenti tyto ceny:
Hraný film do 30 let: Krajan (Pavel Sýkora, Viktor Horák)
Cena za silnou výpověď: Jedna ze sta (animovaný, Jakub Mottl, Nela Psotová)
Cena poroty: Vešení (Ivanna Kravchuk)

28. 5. 2024
Další úspěch v Třeboni

Na Filmovém festivalu v Třeboni 2024 získali naši studenti další ocenění - tentokrát to byl film Andělská rapsodie, který má cenu za nejlepší zvuk (Jiří Skořepa) a cenu za režii (Matěj F. Preisler).

27. 5. 2024
Cena z Třeboně

Dokumentární film Život hledáčkem Petra Bruknera režiséra Pavla Bartovského získal na Filmovém festivalu Třeboň 2024 dvě ceny: cenu diváků za nejlepší studentský film festivalu a cenu za nejlepší střih studentského filmu (Lukáš Skalník).

6. 5. 2024
Přehlídka České vize 2024 s našimi filmy

Naši studenti jdou do celostátního kola:
Červený Kostelec: 2. místo: Nezneboh (r. Stefan Lambert), Čestné uznání bez postupu: Andělská rapsodie (r. Matěj F. Preisler), Praha: Čestné uznání s postupem: Time to die (r. Adam Kůs), Zruč nad Sázavou: 3. místo: Vlaky (r. Mariam Mansuryan), Kroměříž: 1. místo: Nam (r. Mai Nguyen Huyen), 2. místo: Můj drahý synovec (r. Ondřej Veverka)

26. 4. 2024
Animovaný film v Cannes!

Absolventský animovaný film Plevel Poly Kazak bude mít světovou premiéru na Festival de Cannes v sekci La Cinef. Film realizovaný technikou malby na sklo bude jediným českým zástupcem v oficiálním výběru nejslavnějšího filmového festivalu světa!

16. 4. 2024
Ocenění na přehlídce České vize

Snímek „Time to die“ režiséra Adama Kůse získal čestné uznání s postupem na postupové přehlídce České vize Praha 2024 v kategorii studentský film.

11. 4. 2024
Filmař Steve Lichtag ve škole

Jsme moc rádi, že po čase můžeme na půdě Píseckých filmových škol opět přivítat Steva Lichtaga, filmového producenta a režiséra, scénáristu a spisovatele, který se filmu věnuje přes 30 let. Jeho tvorba zahrnuje jak hrané, tak dokumentární filmy – převážně s tématikou moří a oceánů.

9. 4. 2024
Absolvent točil pro Českou televizi

Absolvent Píseckých filmových škol Ondřej Veverka se podílel jako scénárista a režisér na třídílné sérii České televize "My, občané protektorátu". Deníky, korespondence a rodinné filmové záznamy přinášejí unikátní pohled na život v takzvaném Protektorátu Čechy a Morava.

Foto: facebook Ondřej Veverka