28. 3. 2023
TV Prima znovu ve škole

Dnes proběhl další, v pořadí již druhý modul TV Prima na půdě školy. Byl ve znamení těchto témat:

- Veřejná podpora audiovize v ČR a v Evropě
- Příběh a naplnění scénáře
- Vztah producenta a vysílatele při výrobě seriálu
- Jak napsat dobrý televizní námět

Přítomen byl mezi zástupci TV Prima i režisér MgA. Vojtěch Moravec, absolvent Píseckých filmových škol.

28. 2. 2023
Další cena pro film Zkouška dospělosti

Matěj F. Preisler získal se svým filmem Zkouška dospělosti ocenění Award of Excellence: Film Short (Student) na Accolade Global Film Competition v USA.

27. 2. 2023
Zemřel pedagog Juraj Jakubisko

Zasáhla nás všechny smutná zpráva - 24. 2. 2023 zemřel ve věku 84 let režisér, pedagog píseckých filmových škol a vedoucí ateliéru režie, prof. Juraj Jakubisko. Studenty i kolegy byl velice oblíbený pro svoji skromnost i nadhled. Všem bude nesmírně chybět. Z jeho filmografie jmenujme např. díla jako Tisícročná včela, Perinbaba, Nejasná zpráva o konci světa, Bathory.

7. 2. 2023
Zemřel pedagog Jiří Zobač

S lítostí oznamujeme, že 5. 2. 2023 po dlouhé těžké nemoci ve věku 83 let zemřel dlouholetý pedagog Píseckých filmových škol, hudební režisér, člen Filmové a televizní akademie, Jiří Zobač. Nahrál filmovou hudbu k více než 600 hraným filmům, např. Markéta Lazarová, Údolí včel, Adelheid, Božská Emma, Smrt krásných srnců, Sestřičky, Král Ubu, Golet v údolí, Petrolejové lampy, Morgiana, Amerika, Hoří má panenko, Lid versus Larry Flynt a další.

6. 2. 2023
Absolventka vyhrála v Americe

Absolventka Píseckých filmových škol Tereza Penková zvítězila na San Diego International Kids´Film v kategorii Nejlepší zahraniční scénář. Festival je primárně zaměřen na tvorbu pro děti, a to jak na hrané či animované filmy, tak také scénáře. Je pořádán v Carlsbadu poblíž San Diega.

26. 1. 2023
Absolvent bojuje o Oscara!

Absolvent Píseckých filmových škol, zvukař Viktor Prášil, bude bojovat o Oscara s filmem Na západní frontě klid. Více informací zde.

13. 1. 2023
Cena Best Student Director

Matěj Preisler získal v listopadu 2022 se svým filmem Zkouška dospělosti cenu Best Student Director na festivalu New York Cinematography Awards.

8. 12. 2022
Přednáška scenáristy Petra Jarchovského

Školu navštívil se svojí přednáškou prof. Petr Jarchovský, scenárista úspěšných filmů, jakými jsou např. Pelíšky, Šakalí léta, Želary. Jeho největším úspěchem jsou dvě nominace na Oscara za nejlepší zahraniční film (Želary, Musíme si pomáhat) a dvě ceny Český lev (Musíme si pomáhat, Horem pádem).

1. 12. 2022
Slavnostní promoce a projekce filmů

9. 12. se v kapli Sv. Trojice v Písku koná slavnostní promoce absolventů bakalářského a navazujícího magisterského studia. Od 15:30 jsou v Kině Portyč připraveny projekce absolventských filmů. Upoutávka zde.