Karel Šindelář se se svým magisterským absolventským filmem FAMO v Písku "Dřevo na poříští zimu" probojoval mezi finálovou pětici krátkých snímků začínajících filmařů, které budou usilovat o Cenu Magnesia. Nejlepší z pětice mladých filmařů bude oznámen 5. března na slavnostním večeru Českých lvů v Rudolfinu.

Držíme palce čtyřem vybraným filmům studentů FAMO v Písku nominovaným na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film!

Dřevo na příští zimu, r. Karel Šindelář

Pan Trenér, r. Radim Grzybek

Šťastný Tom, r. Adam Kůs

Za pár hodin zítra, r. Jan Daniel

Vládní výbor pro osoby se zdravotním postižením vyhlásil v letošním roce XXVIII. ročník Ceny za publicistické práce na téma zdravotního postižení.

V televizní kategorii získal 2. cenu student FAMO v Písku Ivan Crnac za film „Mezi dvěma světy“.

Protagonistou filmu mladého talentovaného filmaře Ivana Crnace je moderátor a scenárista Televizního klubu neslyšících Milan Fritz a jeho rodina. Na příkladu Milanovy komunikace se slyšícími dětmi, manželkou a kamarády nám autor Ivan Crnac, který sám trpí nedoslýchavostí, ukazuje, jak lze v běžném životě dosáhnout vzájemného porozumění a jak lze v mladých lidech pěstovat od útlého dětství empatii k lidem se sluchovým hendikepem.

25. 11. proběhl na píseckých filmových školách poprvé FILKOVKA ekoFEST, který finančně podpořil ČEZ. Porota ve složení: scenárista Karel Čabrádek, zoolog a fotograf RNDr. Karel Pecl a střihačka doc. MgA. Eva Bobková rozhodovala o úrovni studentských filmů z ekologického hlediska.

1. místo:

Voda do krajiny, režie: Petra Stráníková, FAMO v Písku (20.000,- Kč)

2. místo:

cena neudělena

3. místo:

Holoseč, režie: Mikoláš Arsenjev, FAMU (7.500,- Kč)

Pohroma na Šumavě, režie: Jana Kůsová, FAMO v Písku (7.500,- Kč)

Všem výhercům blahopřejeme a těšíme se, že se třeba již za rok setkáme při dalším ročníku!

Celkem se do letošního ročníku přihlásilo 159 prací. Nejlepším dokumentem se stal snímek mapující dopady pandemie v Krkonoších s názvem Krkonoše – 19 režiséra Šimona Daniela Bučka. Historicky prvním vítězem nové kategorie Scénář se stal scénárista Petr Pelech za scénář Pan Trenér. Všichni vítězové si odnesli výhru 50.000 Kč. Více info zde.

Letos Nadační fond FILMTALENT Zlín vybíral z 85 projektů tvůrců středních i vysokých filmových škol. Podpořeno jich bylo 31, mezi nimi i snímek FAMO v Písku "Pan trenér" režiséra Radima Grzybka.