23.9.2021 se za velké účasti studentů konala projekce filmů studentů píseckých filmových škol v Balzam Café Písek přímo na břehu řeky Otavy. V budoucnu se tato úspěšná akce bude určitě opakovat.

Absolventský film Táni Novákové Zvíře bengálský zvítězil hned na dvou festivalech:

- Cena za nejlepší studentskou tvorbu na 53. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově

- 1. cena na festivalu Rychnovská osmička 2021 v soutěžní kategorii Snímky studentů filmových škol

Program oslav naleznete dále v článku.

25let 1200x628 program

Během letních prázdnin je provoz školy omezen. Více v článku:

Během letních prázdnin je provoz školy omezen. Kvůli čerpání dovolené jsou zaměstnanci dostupní pouze průběžně na telefonu nebo na mailu. Studijní oddělení kontroluje mail cca 1x týdně. Přihlášky ke studiu a veškerá pošta jsou přijímány na pobočku České pošty.


Fasování techniky o prázdninách:

Štáb pošle řádně vyplněnou žádanku na techniku týden před vyzvedáváním na oba dva maily technického oddělení: david.kotrba@filmovka.cz, milan.lojda@filmovka.cz

Fasování techniky je možné ve všední den od pondělí do pátku 8 – 16 hod. Je potřeba vždy domluvit konkrétní čas. Po 16. hodině ve všední den, o víkendech a státních svátcích je fasování a vracení techniky zpoplatněno částkou 1.500,- Kč.

Pedagog píseckých filmových škol Jan Svatoš natočíl nový dokumentární film s názvem Až zařve lev. Přečtěte si o něm zde.

S lítostí oznamujeme, že zemřel dlouholetý pedagog píseckých filmových škol, režisér MgA. Radovan Urban. Do našich myslí se zapsal nejen svou tvorbou a pedagogickou činností, ale i širokým všeobecným a kulturním přehledem a humorem.