Aktuality

Den otevřených dveří

9. 2. 2024 od 10 do 14 hod. Součástí bude prohlídka školy, odborných učeben, ateliéru s technikou. K dispozici budou pedagogové i studenti. Projekce školních filmů.

Absolvent nominován na cenu VES

Absolvent Píseckých filmových škol Václav Kubant je nominován na cenu VES (Visual Effects Society) za vizuální efekty na seriálu “The Last of US”! Výsledky budou vyhlášeny už v únoru v Los Angeles. Držíme palce!

Tři pedagogové v Berlíně

Hned tři pedagogové Píseckých filmových škol najednou (Mgr. Jaroslav Kučera, MgA. Richard Němec a Mgr. Michal Šašek) se sešli na Evropských filmových cenách 2023 v Berlíně.

Workshop asociace ARAS

Tomász Wiński s Terezou Wiński z ARAS (Asociace režisérů, scénáristů a dramaturgů) navšívili školu se svým workshopem na téma “Jak se z autora stane producent”.

Workshop o herním průmyslu

Se svým workshopem na téma “herní průmysl a počítačové hry” k nám přijel kreativní ředitel Bohemia Interactive Ivan Buchta se svými kolegy.

Cena za nejlepší studentskou tvorbu

Na 55. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově získal Jan Daniel Cenu za nejlepší studentskou tvorbu – 2. místo se svým filmem “Romeo a Julie?”.

Studenti zvítězili v Českých Budějovicích

Filmy Píseckých filmových škol uspěly na Filmovém festivalu ČERNÁ VĚŽ v Českých Budějovicích. Ivan Crnac zvítěztil se svým snímkem “Jsem CODA” v kategorii Dokumentární film. Jan Daniel a jeho “Romeo a Julie” vyhrál ve dvou kategoriích – Cena diváků a Studentský dlouhý film.

Zemřel pedagog Alois Fišárek

Zemřel dlouholetý pedagog Píseckých filmových škol, střihač Alois Fišárek. Bylo mu 80 let. Je držitelem Českého lva za střih u filmů Akumulátor 1, Kolja, Kanárek, Tmavomodrý svět a Kuky se vrací. Ztrácíme v něm vynikajího a studenty oblíbeného pedagoga, velkou tvůrčí i lidskou bytost.

Další workshop TV PRIMA

Dnes celý den probíhá na Píseckých filmových školách workshop TV Prima. Tentokrát na téma “Hraná tvorba – skladba příběhu” za účasti Davida Laňky (scenárista a režisér) a Lucie Paulové (scenáristka).

Nahoru