Aktuality

Režisérka Libuše Rudínská ve škole

Písecké filmové školy navštívila v rámci modulu tvůrců se svojí přednáškou Libuše Rudinská – česká filmová dokumentaristka, režisérka, producentka a fotografka. http://libuserudinska.cz/

Videomapping

Opět po roce k nám zavítal Ing. Josef Kortán, hostující lektor. Je členem uskupení BLACK DIVISION (videomapping) a od roku 2016 také součástí skupiny INITI, kde se věnuje spojování her s projekčním mapováním. 

Ocenění za dva filmy

Na Student World Impact Film Festival 2023 získal studentský film Radima Grzybka PAN TRENÉR cenu Semi-Finalist Award v kategorii Best Short Film. Dále získal Radim Grzybek na tomto festivalu Čestné uznání za film Vzhůru do ráje.

Finální výsledky přehlídky České vize

Finální výsledky přehlídky České vize 2023 dopadly pro studenty Píseckých filmových škol výborně! Bodovali jsme ve dvou kategoriích: Studentský dokumenární film: 1. místo – Disciplína (režie: Klára Donné) Studentský hraný film: 2. místo – Nehoda (režie: Stefan Lambert), 3. místo – Romeo a Julie? (režie: Jan Daniel), Čestné uznání – Pstruh na dně (režie: Antonín […]

Čestné uznání

Na Student World Impact Film Festival získaly čestné uznání tyto filmy studentů Píseckých filmových škol: Ekoteroristi, Les(t) jménem Branišov, Osamocený, Time to Die, Pstruh na dně, Romeo a Julie? Blahopřejeme!

Úspěch pedagoga Jana Svatoše

Na Filmovém festivalu Třeboň obdržel film Až zařve lev pedagoga Jana E. Svatoše ocenění v kategorii Nejlepší režie dokumentárního filmu a dále také cenu Nejlepší dokumentární film dle hlasování diváků. Kameramanka Romi Straková byla navíc nominována v kategorii Nejlepší kamera dokumentárního filmu. Film se díky neutuchajícímu zájmu diváků promítá mimo klasickou distribuční síť už více […]

Zemřela Ing. Anna Kaštánková

Zarmouceni oznamujeme, že 9. 5. zemřela po krátké nemoci ve věku nedožitých 79 let Ing. Anna Kaštánková. Vyučovala na naší škole od samého začátku jejího vzniku a věnovala se technice administrativy.

Ceny na přehlídce České vize 2023

Na přehlídce filmové tvorby České vize 2023 jsme získali celkem pět cen: 1. cena: Romeo a Julie? (Jan Daniel), 2. cena: Osamocený (David Lekeš), 3. cena: Nehoda (Stefan Lambert), Čestné uznání s postupem: 2027 (Daniel Geisseder), Čestné uznání bez postupu: LesT jménem Branišov (Jakub Šindler)

Čestné uznání pro film Bodlina

Na celostátní přehlídce filmové tvorby České vize 2023 získal studentský film SVOŠF Lukáše Vaculy “Bodlina” čestné uznání s postupem.

Nahoru