Aktuality

Workshop TV Prima

Plné kino studentů i zajímavých informací – takový je dnešní celodenní workshop TV Prima na píseckých filmových školách, ve kterém představitelé Primy prezentují svoji tvorbu, televizní trh i projekty a současné RnE trendy ve světě.

Vítězství na Noci filmových nadějí 2022

Absolventský dokument Probuzení režiséra Filipa Zangiho vyhrál v kategorii Dokument na Noci filmových nadějí 2022 pořádané TV NOVA. Blahopřejeme!

Čestné uznání za absolventský film

Aizhan Kyndybaeava získala na Student World Impact Film Festival čestné uznání za svůj absolventský film Běda poraženým.

3 ceny na Cinema open!

Na 13. ročníku festivalu filmového vzdělávání Cinema Open v Hradci Králové zvítězily filmy z Písku. V kategorii Studentský film hraný se na 1. místě umístil Ondřej Veverka a jeho film “Teuner”, na 3. místě Radim Grzybek a “Pan trenér”. V kategorii Dokument obsadil 2. místo Filip Zangi a “Dárek”. Foto: www.cuahk.cz

Přednáška o postprodukci

Tento týden navštívil školu se svojí přednáškou Tomáš Srovnal – výkonný producent PFX, předního fullservisového postprodukčního studia v Praze, které spolupracuje na mnoha formátech, např.  filmy, seriály, reklamy, hudební videa a další.

Zemřel pedagog Michal Kotyk

Se zármutkem oznamujeme, že 13. 10. 2022 zemřel ve věku 72 let pedagog SVOŠF Michal Kotyk. Se svými studenty se několik let věnoval publicistice a žurnalistice.

Zvítězili jsme na festivalu Book the Film

Máme tu výsledky festivalu Book the Film 2022! V kategorii STUDENTSKÉ FILMY zvítězily tyto snímky: 1. místo: Adam Kůs – Šťastný Tom, 3. místo: Ondřej Veverka – Teuner

Film Pan Trenér má další ocenění

Film Pan Trenér režiséra a absolventa školy Radima Grzybka aktuálně získal tato ocenění: Cena za nejlepší zvuk (Jan Lakota) na Filmovém festivalu v Třeboni, Čestné uznání za profesionální a vyspělé dílo na Festivalu Oty Hofmana v Ostrově, Cena v kategorii Metodika a vzdělávání na Sportovní festivalu v Liberci.

Japonský animátor a jeho přednáška

Známý japonský animátor, profesor Ito Yuichi, zcela zaplněné školní kino a přednáška o animaci… Po přednášce si pan profesor pustil některé animované filmy našich studentů a byl z nich nadšený!

Nahoru