11. 4. 2024
Filmař Steve Lichtag ve škole

Jsme moc rádi, že po čase můžeme na půdě Píseckých filmových škol opět přivítat Steva Lichtaga, filmového producenta a režiséra, scénáristu a spisovatele, který se filmu věnuje přes 30 let. Jeho tvorba zahrnuje jak hrané, tak dokumentární filmy – převážně s tématikou moří a oceánů.

9. 4. 2024
Absolvent točil pro Českou televizi

Absolvent Píseckých filmových škol Ondřej Veverka se podílel jako scénárista a režisér na třídílné sérii České televize "My, občané protektorátu". Deníky, korespondence a rodinné filmové záznamy přinášejí unikátní pohled na život v takzvaném Protektorátu Čechy a Morava.

Foto: facebook Ondřej Veverka

28. 3. 2024
Nový pedagog Braňo Holiček

Braňo Holiček - herec, televizní, filmový, divadelní a dabingový režisér, dabér a jeho včerejší workshop pro režiséry v rámci předmětu "Práce s hercem"

21. 3. 2024
Přednáška “Úspěšný filmový marketing”

Zuzana Janák se jako koordinátorka tiskového oddělení MFFKV starala o novináře z celého světa. Jako freelance marketing a PR manager zastupovala české filmy (např. Zátopek, Ztraceni v Mnichově, Anděl Páně 2, či nejnovější film Agnieszky Holland HRANICE), kulturní akce, osobnosti či hudební kapely.

13. 3. 2024
Absolventi získali České lvy!

Jsme pyšní, že absolventi Píseckých filmových škol získali skvělá ocenění na Českém lvu! Tak tedy:

- Nejlepší režie filmu: Jan Vejnar (Přišla v noci)
- Nejlepší zvuk: Jan Šulcek (Bod obnovy)
- Nejlepší televizní seriál: Jan Pachl (Volha)

Foto: Nguyen Phuong Thao / Reflex

7. 2. 2024
Den otevřených dveří

9. 2. 2024 od 10 do 14 hod. Součástí bude prohlídka školy, odborných učeben, ateliéru s technikou. K dispozici budou pedagogové i studenti. Projekce školních filmů.

19. 1. 2024
Absolvent nominován na cenu VES

Absolvent Píseckých filmových škol Václav Kubant je nominován na cenu VES (Visual Effects Society) za vizuální efekty na seriálu "The Last of US"! Výsledky budou vyhlášeny už v únoru v Los Angeles. Držíme palce!

11. 12. 2023
Tři pedagogové v Berlíně

Hned tři pedagogové Píseckých filmových škol najednou (Mgr. Jaroslav Kučera, MgA. Richard Němec a Mgr. Michal Šašek) se sešli na Evropských filmových cenách 2023 v Berlíně.

4. 12. 2023
Workshop asociace ARAS

Tomász Wiński s Terezou Wiński z ARAS (Asociace režisérů, scénáristů a dramaturgů) navšívili školu se svým workshopem na téma "Jak se z autora stane producent".