Ve svém životě jsem změnil asi 5 škol. Studoval a žil jsem ve třech zemích – Česká republika, Černá Hora a Amerika. To mi dalo neocenitelnou zkušenost porozumět lidem, jejich mentalitě a kultuře. Během této doby se mi podařilo zúčastnit se mnoha projektů a akcí. Jelikož v oboru právě začínám pracovat, každý film, který natočím, mě něco naučí a posune mě kupředu. Můj poslední absolventský film je naprosto nejdůležitější. Ale tím se nezastavím a doufám, že můj následující film mě posune ještě dál.

Uplatnil jste se v oboru, který jste vystudoval?

50-50, protože pracuji v animaci. Učím animaci dětí. Na druhou stranu jsem plánoval jít pracovat do studia, ale protože situace ve světě kvůli coronaviru je složitá, málokdo chce najmout nové zaměstnance. Ano, na jedné straně mám práci v animaci, ale na druhé straně to zatím není to, co jsem chtěl.

V čem pro Vás byla škola důležitá?

Škola pro mě byla neuvěřitelná zkušenost, protože ze strany systému jde o úplně jiné vzdělání. Jsem neuvěřitelně rád, že jsem se jako student dostal do ateliéru animace pod vedením Martina Otevřela a myslím, že mě toho hodně naučil. Škola pro mě byla místem koncentrace lidí pracujících v tomto odvětví, lidí obdivujících tuto práci. Během tří let studia jsem potkal nejen mnoho učitelů, kteří inspirují, ale také studenty, kteří ohromili svými nápady, vizí a touhou dělat nemožné.