Pavel Berkovič je uznávaný kameraman. Po dokončení dvouletého studia na SVOŠF Písek ještě vystudoval pražskou FAMU, ale již během studia v Písku pracoval jako kameraman.

Podílel se na mnoha projektech od celovečerních filmů, televizních seriálů po hudební videoklipy a dokumentární filmy všech možných žánrů. K jeho nejvýraznějším snímkům z poslední doby patří například pohádky Přání k mání (2017), Micimutr (2011) nebo O Pokladech (2012) ale i dvoudílný TV krimi film Metanol (2018) či české sci – fi Běžci (2010). V jeho filmografii však převažují především TV seriály jako například Zločiny Velké Prahy (2021), Vzteklina (2018), Nevinné lži či Dokonalý svět (2008). Kromě hlavní kamery se podílel i na několika projektech jako kameraman druhého štábu, například na filmu Nabarvené ptáče (2019).

Co pro něj znamená město Písek:

Písek má pro mne kromě toho, že jsem se tam setkal se skvělými lidmi, ještě jednu podstatnou devizu. Pískem prochází určitý typ lidí, kteří chtějí tvořit. Je to určitý druh energie, který má společný znak, vždy když potkám na natáčení nějakého studenta z Písku, nebo již hotového filmaře a pokud u profese vydrží, jsou si podobní. Nasazením i vystupováním. Chovají se profesionálně a přitom povětšinou skromně. Ono totiž to jsou ty hlavní a podstatné vlastnosti, které jsou tak důležité u tohoto řemesla.