Aktuality

Filmař Steve Lichtag ve škole

Jsme moc rádi, že po čase můžeme na půdě Píseckých filmových škol opět přivítat Steva Lichtaga, filmového producenta a režiséra, scénáristu a spisovatele, který se filmu věnuje přes 30 let. Jeho tvorba zahrnuje jak hrané, tak dokumentární filmy – převážně s tématikou moří a oceánů.

Absolvent točil pro Českou televizi

Absolvent Píseckých filmových škol Ondřej Veverka se podílel jako scénárista a režisér na třídílné sérii České televize “My, občané protektorátu”. Deníky, korespondence a rodinné filmové záznamy přinášejí unikátní pohled na život v takzvaném Protektorátu Čechy a Morava. Foto: facebook Ondřej Veverka

Nový pedagog Braňo Holiček

Braňo Holiček – herec, televizní, filmový, divadelní a dabingový režisér, dabér a jeho včerejší workshop pro režiséry v rámci předmětu “Práce s hercem”

Přednáška “Úspěšný filmový marketing”

Zuzana Janák se jako koordinátorka tiskového oddělení MFFKV starala o novináře z celého světa. Jako freelance marketing a PR manager zastupovala české filmy (např. Zátopek, Ztraceni v Mnichově, Anděl Páně 2, či nejnovější film Agnieszky Holland HRANICE), kulturní akce, osobnosti či hudební kapely.

Absolventi získali České lvy!

Jsme pyšní, že absolventi Píseckých filmových škol získali skvělá ocenění na Českém lvu! Tak tedy: – Nejlepší režie filmu: Jan Vejnar (Přišla v noci)– Nejlepší zvuk: Jan Šulcek (Bod obnovy)– Nejlepší televizní seriál: Jan Pachl (Volha) Foto: Nguyen Phuong Thao / Reflex

Filmový akcelerátor ČT

Filmový akcelerátor České televize se blíží. Ve školním kině proběhla prezentace absolventských projektů našich studentů. Vybrané projekty budou v ČT společně s ostatními filmovými školami následně bojovat o koprodukci a finanční podporu.

Den otevřených dveří

9. 2. 2024 od 10 do 14 hod. Součástí bude prohlídka školy, odborných učeben, ateliéru s technikou. K dispozici budou pedagogové i studenti. Projekce školních filmů.

Film absolventa získal 3 ceny České filmové kritiky

Nový film absolventa FAMO v Písku Jana Vejnara “Přišla v noci” získal tři Ceny české filmové kritiky 2023! Zvítězil v kategorii Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší herečka. Foto: facebook Jan Vejnar

Absolvent nominován na cenu VES

Absolvent Píseckých filmových škol Václav Kubant je nominován na cenu VES (Visual Effects Society) za vizuální efekty na seriálu “The Last of US”! Výsledky budou vyhlášeny už v únoru v Los Angeles. Držíme palce!

Nahoru