Jiří Sádek vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, obor Filmové a divadelní scénografie. Po střední škole nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, obor Audiovizuální tvorba.

Jeho krátkometrážní debut „Neříkej hop“ získal 2. místo Ceny diváků na Noci filmových nadějí na TV Nova, 1. místo na festivalu v kině Aero a několik dalších oblastních cen. „Neříkej hop“ bylo zařazeno na mezinárodní festivaly krátkometrážních či studentských filmů v Holandsku, Srbsku, Polsku, Itálii, Velké Británii či Japonsku. Jeho autorský krátkometrážní film „Pan Pozdě“ získal Cenu za nejlepší hraný film a Cenu za nejlepší scénář na Mezinárodním festivalu studentských filmů v Písku 2011. „Pan Pozdě“ byl promítán na Festivalu krátkých filmů Praha a nominován na Student film festival London v kategorii Nejlepší krátký film a Nejlepší film natočený na 16mm. Jak film „Neříkej hop“, tak „Pan Pozdě“ byly zvoleny do užšího výběru na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film v rámci výročních filmových cen Český lev. Jiří Sádek zakončil bakalářské studium na FAMO v Písku se svým absolventským filmem „Psí jeskyně“.

Po opakovaném nepřijetí na FAMU a těsném nepřijetí na NFTS pracoval několik let v komerční sféře. Jeho celovečerní hraný debut Polednice s Annou Geislerovou a Danielou Kolářovou v hlavních rolích měl premiéru v březnu 2016. Film byl natáčen klasickou metodou na 35mm film.

Jiří Sádek se mimo jiné v současnosti věnuje dabingové režii pro kanály HBO, AXN, Cinemax nebo Disney Channel.