Matěj Pichler narozený 5. 4. 1988 ve Vimperku je ambiciózní mladý autor a režisér.

Po absolvování gymnázia ve Vimperku nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku v Písku, kde se věnoval studiu oboru režie hraného filmu. Jeho školní projekty byly v nejednom případě inspirovány literárními předlohami známých českých autorů (např. Jana Wericha, Jaroslava Foglara, Michala Viewegha či Karla Jaromíra Erbena).

Po úspěšném zakončení studia na FAMO v Písku začal spolupracovat s hudební stanicí Óčko a pod její záštitou produkoval a režíroval několik televizních pořadů. V jeho režii se nesla také řada reklam a spotů například pro Českou poštu, Jägermeister nebo iNELS a v neposlední řadě také videoklipy slovenské zpěvačky Kristíny, konkrétně Si pre mňa best, Ta Ne či Rozchodový reggaeton.

V pozici režiséra pracoval na vzniku dokumentárního TV filmu o natáčení celovečerního válečného dramatu Colette, který vyšel pod názvem Film o filmu: Colett.

Svou praktickou zkušenost v oboru Matěj Pichler v roli pedagoga předává studentům a budoucím filmařům na českých středních filmových školách.

V roce 2014 založil produkční společnost Drive Film Factory, kde funguje jako výkonný producent a režisér. Pod záštitou Drive Film Factory v roce 2020 uvedl svůj celovečerní režijní debut Daria, který sice vyvolal řadu kontroverzních ohlasů, získal si ale řadu ocenění na filmových festivalech po celém světě.