https://www.linkedin.com/in/václav-sadilek-ml-129499a1/

V letech 2002 až 2004 jsem studoval Vyšší odbornou školu (VOŠ), která mi v oboru dala především základy. V letech 2010 až 2012 jsem své vzdělávání završil magisterským studiem režie hrané tvorby na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku (FAMO). Písecké školy mi kromě vzdělání daly mnoho přátel, se kterými dodnes spolupracuji.

Letos (2021) mám dvacetileté výročí u filmu, takže jsem ještě zažil i natáčení na filmový materiál, klasické přípravy natáčení, klasické struktury filmového štábu – zkrátka jak by řekli někteří mí starší kolegové: „zažil jsi Barrandov“. Měl jsem i štěstí na dobré režiséry, od kterých jsem se mohl učit a nevadilo jim, že jsem se pořád na něco ptal.

Současným i budoucím studentům školy bych vzkázal ať si z ničeho nedělají zbytečně hlavu – ať maximálním způsobem využijí potenciál, který škola nabízí – ať už ve formě profesorů nebo různých praktických cvičení. Také bych rád vzkázal, aby se studenti nebáli experimentovat, neboť až se z nich stanou profesionálové – času a prostoru na experimenty už tolik bohužel nebude.

I po dvaceti letech v oboru mě moje práce stále baví a naplňuje – jinak bych ji už dávno nedělal.